ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل

آموزش ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل

به منظور ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل امکانات متعددی توسط محیط سی پنل فراهم آمده است. برای ساخت دیتابیس در سی پنل کافی است که وارد محیط سی پنل سایت خود شوید. بعد از آن وارد قسمت Database می شویم و برای ساخت دیتابیس در سی پنل بر روی گزینه Mysql database که با آیکون قرمز در تصویر زیر مشخص شده است کلیک می کنیم.

ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل

صفحه جدیدی برای ما باز می شود. در صفحه جدید از قسمت create new database می توانیم به ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل بپردازیم. کافی است که در مقابل تکست باکس new database اسم دیتابیس جدید خود را وارد کنیم. در تصویر زیر با فلش قرمز رنگ مشخص کرده ایم و اسم دیتابیس را test گذاشته ایم. بعد از این مرحله برای آموزش ساخت دیتابیس در هاست سی پنل کافی است که بر روی گزینه create database که به صورت دکمه ای آبی رنگ است کلیک نمایید.

ایجاد دیتابیس جدید در mysql database

بعد از کلیک کردن بر روی این دکمه پیغام سبز رنگ added the database به نمایش در می آید. این پیغام نشان دهنده این است که ساخت دیتابیس در سی پنل با موفقیت به اتمام رسیده است و کافی است برای پایان کار بر روی دکمه go back کلیک نمایید تا به صفحه اصلی تنظیمات دیتابیس ها در سی پنل بازگردید.

[irp posts=”1549″ name=”آموزش تعمیر دیتابیس در سی پنل”]

 اضافه کردن پایگاه داده جدید در سی پنل

ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل و ساخت نام کاربری جدید

بعد از این که به ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل اقدام کردیم مرحله بعدی این است که برای این دیتابیس خود یک نام کاربری و رمز عبور اختصاص دهیم. برای انجام این کار کافی است که گزینه jump to mysql users را کلیک کرده و به قسمت my sql user می رویم. در این قسمت بر روی گزینه add new user کلیک می کنیم و نام کاربری مورد نظر خود را در فیلد مربوط به username و رمز عبور را در فیلد password وارد می نماییم.

بهتر است که رمز عبوری که انتخاب می کنید به اندازه کافی قوی باشد تا به راحتی قابل حدس زدن نباشد. اگر بخواهیم رمز عبور قوی به صورت اتوماتیک تولید شود کافی است بر روی گزینه generate password کلیک نماییم. این کار باعث خواهد شد که سی پنل به صورت خودکار برای ما یک رمز عبور قوی بسازد. رمز عبور ایجاد شده در پنجره password generator قابل مشاهده است . این رمز عبور را در یک جا یادداشت کرده تا فراموش نشود.

می توانید آن را کپی کرده و در یک فایل notepad ذخیره کنید. بعد از این مرحله کافی است که گزینه I have copied this password in safe place را تیک زده و بعد از آن user password را می زنیم. با این کار رمز عبور به صورت کاملاً خودکار در داخل فیلد های مربوط به رمز عبور قرار می گیرد.

ایجاد رمز برای دیتابیس در سی پنل

برای این که مراحل ساخت نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس کامل شود کافی است که دکمه create user را کلیک نماییم.

اضافه کردن یوزر جدید به دیتابیس در سی پنل

بعد از کلیک بر روی این دکمه پیغام سبز رنگ You have successfully created a MySQL user named ظاهر شده و برای برگشت به محیط اصلی تنظیمات دیتابیس بر روی دکمه go back کلیک می نماییم.

ایجاد و اتصال یوزر جئدید به دیتابیس

[irp posts=”1556″ name=”تغییر تنظیمات وردپرس از طریق دیتابیس”]

ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل و نحوه اتصال به آن

بعد از ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل باید نام کاربری و رمز عبوری که ساخته ایم را به دیتابیس جدید خود متصل کنیم.کافی است که در این صفحه ای که هستیم اسکرول را پایین بکشیم و به قسمت add user to database برسیم.

در این قسمت کافی است که از قسمت user نام کاربری که ساخته ایم را انتخاب نماییم و از قسمت database نام دیتابیس جدید را که می خواهیم نام کاربری ما با این دیتابیس اتصال داده شود انتخاب می کنیم. بعد از این مرحله بر روی دکمه add که به رنگ آبی می باشد و در پایین این دو فیلد قرار دارد کلیک می کنیم.

افزودن یوزر به دیتابیس

بعد از کلیک بر روی این دکمه به صفحه manage user privileges وارد می شویم و از این قسمت می توانیم سطح دسترسی به دیتابیس را مشخص کنیم. نکته ای که باید دقت کنید این است که حتما در فیلد user و database اطلاعات خواسته شده پر شده باشد. بعد از آن کافی است که گزینه all privileges را تیک دارد کرده و سطح دسترسی هایی که مد نظر ما است را تیک دار می کنیم. کافی است که بعد از آن برای پایان کار بر روی دکمه make changes کلیک کنید تا عمل اتصال به دیتابیس در cpanel انجام شود.

[irp posts=”1554″ name=”خطای دیتابیس جوملا Unable to Connect to the Database”]

مدیریت دسترسی یوزر دیتابیس mysql database

با کلیک بر روی این دکمه پیغام سبز رنگ You have given the requested privileges on the  database to the user   ظاهر خواهد شد که نشان دهنده اتمام کار خواهد بود.

تعریف mysql database در سی پنل

امیدواریم توانسته باشیم در این آموزش راهنمایی های لازم را در خصوص ایجاد دیتابیس در هاست سی پنل و ایجاد نام کاربری و اتصال آن به دیتابیس خدمت شما ارائه دهیم.