خطای دیتابیس جوملا Unable to Connect to the Database

خطای دیتابیس جوملا

Unable to Connect to the Database

 

اگر در وب سایت جوملایی خود با خطای دیتابیس جوملا با پیغام Unable to Connect to the Database مواجه شدید ، این به این معنی می باشد که جوملا قادر به برقرای ارتباط با دیتابیس MySQL نمی باشد .

چنانچه در مراحل نصب جوملا و یا بعد نصب جوملا با خطای دیتابیس جوملا Unable to Connect to the Database مواجه شدید به این معنی می باشد که شما مشخصات بانک اطلاعاتی (دیتابیس) خود را به درستی وارد نکرده اید که در این صورت تا زمانی که مشخصات صحیح دیتابیس ( بانک اطلاعاتی ) را وارد نکنید جوملا به شما اجازه نصب یا مشاهده وب سایت را نمی دهد .

اگر شما وب سایت جوملایی خود را از local به سرور منتقل کردید و یا از سروری به سرور دیگر منتقل کردید امکان مواجه شدن با خطای Unable to Connect to the Database بسیار زیاد است که برای رفع این مشکل لازم است موارد زیر را در فایل configuration.php که در روت هاست شما قرار دارد بررسی نمایید .

چنانچه این تنظیمات به درستی ست شده بود ممکن است بنا به یکی از دلایل زیر با خطای دیتابیس جوملا Unable to Connect to the Database مواجه شده باشید :

۱- زمانی که اجرای دیابیس ( بانک اطلاعاتی ) MySQL از سمت سرور در Wamp یا Xampp متوقف شده باشد .

۲- username یا password مربوط به کاربر بانک اطلاعاتی تغییر کرده باشد .

۳- کاربر دیتابیس یعنی usename ایجاد شده جهت اتصال به دیتابیس اجازه دسترسی یا تغییر در بانک اطلاعاتی را ندارد (All Privileges) .

۴- User مربوط به دیتابیسی که در مقدار متغیر user $ مشخص کردید وجود ندارد(مثلا کاربر root در هاستها به دلیل مسائل امنیتی وجود ندارند) یا پاک شده است که در این صورت باید مجددا ایجاد شود.

 

امیدواریم مطلب خطای دیتابیس جوملا Unable to Connect to the Database مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد .

 

خطای دیتابیس جوملا, Unable to Connect to the Database, خطای دیتابیس, خطای بانک اطلاعاتی, خطای mysql, خطای Unable to Connect to the Database, خطای جوملا, ارور دیتابیس جوملا, ارور Unable to Connect to the Database,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.