آپلود فایل در سی پنل

آموزش تصویری آپلود فایل در سی پنل

اگر می خواهید به آپلود فایل در سی پنل اقدام کنید و تعداد فایل های که می خواهید بارگذاری کنید کم باشد، کافی است آن ها را یکی یکی در سایت آپلود کنید. اگر تعداد فایل های شما زیاد باشد بهترین روش برای آپلود فایل در هاست سی پنل این است که آن ها را فشرده کرده و به صورت یک فایل zip در آوریم و بعد آن فایل را در هاست خود آپلود نماییم.

برای این که به Upload در cpanel بپردازید کافی است که مقاله آموزش نحوه ورود به سی پنل را که در سایتمان منتشر کرده ایم مطالعه کنید. شما می توانید وارد کنترل پنل خود شده و ابزار file manager را از بخش files کلیک نمایید.

آموزش آپلود فایل در سی پنل

آپلود فایل در سی پنل

نکته مهم در خصوص آپلود کردن فایل ها بر روی هاست سی پنل این است که فایل هایی که می خواهید در سایت خود آپلود کنید باید در داخل پوشه public_html قرار داده شود. همانطور که در تصویر زیر می بینید ما در داخل مسیر home سی پنل سایت خود قرار داریم . این بخش شامل فایل های ریشه ای و ساختاری سایت می شود. توجه کنید که تنها پوشه ای که نیاز است باز کنید پوشه public_html است و نیاز به کلیک کردن بر روی پوشه های دیگر نیست.

[irp posts=”643″ name=”نحوه ورود به سی پنل”]

آپلود فایل در هاست سی پنل

در تصویر زیر مشاهده می کنید که در مسیر اصلی public_html سایت قرار گرفته ایم . این مکان جایی است که ما می خواهیم فایل مورد نظر خود را در آنجا آپلود نماییم. برای آپلود فایل در سی پنل کافی است که روی گزینه آپلود کلیک کرده تا صفحه upload file برای شما باز شود. ما این آیکون را با فلش قرمز رنگ در تصویر زیر مشخص کرده ایم.

Upload در cpanel

بعد از این کار یک گزینه برای شما ظاهر می شود به نام Overwrite existing files که با انتخاب این گزینه اگر در هنگام آپلود فایل در سی پنل فایل دیگری هم نام با این فایلی که می خواهید به هاست سی پنل خود آپلود کنید وجود داشته باشد، فایل جدید را بر روی آن فایل موجود رونوشت می کند.

[irp posts=”1720″ name=”افزایش حجم آپلود در وردپرس”]

چند روش برای آپلود فایل در سی پنل وجود دارد؟

برای این که بتوانید به آپلود فایل در سی پنل بپردازید دو راه وجود دارد.

  • راه اول این است که از داخل کامپیوتر خود فایل را به داخل این پوشه بکشید یا به اصطلاح drag & drop کنید.
  • راه دوم که راه اصلی برای آپلود فایل به هاست سی پنل محسوب می شود این است که با کلیک کردن بر روی دکمه select file فایل مورد نظر خود را از داخل کامپیوتر خود انتخاب نمایید تا عملیات آپلود فایل در هاست سی پنل انجام شود.

انتخاب و اپلود فایل در کنترل پنل سی پنل

همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید فایل مورد نظر ما که قصد آپلود آن به هاست را داریم در حدود ۶ مگابایت حجم دارد. بنابراین برای این که به صورت کامل در هاست آپلود شود باید مدت زمان بیشتری صبر کنیم. توصیه می شود به هیچ وجه در زمان آپلود فایل در سی پنل این پنجره بسته نشود تا در نهایت قسمت سبز رنگ بر روی ۱۰۰ درصد قرار گیرد و در پایین هم عبارت complete ظاهر شود. در این صورت مطمئن خواهیم بود که فایل مورد نظر ما به طور کامل آپلود شده است.

آموزش آپلود سایت در هاست با کنترل پنل cpanel

کار آپلود فایل در سی پنل تمام است. حالا کافی است برای این که به پوشه public_html برگردیم بر روی دکمه go back to کلیک نماییم. بعد از برگشت به این پوشه مشاهده خواهیم کرد که فایل ما به داخل این پوشه در هاست سی پنل آپلود شده است. اگر می بینید که موفق به آپلود فایل در سی پنل نشده اید کافی است دکمه reload را کلیک نمایید تا فایل مورد نظر قابل مشاهده شود.

ابزار file manager در هاست سی پنل