تعمیر دیتابیس در سی پنل

آموزش تصویری تعمیر دیتابیس در سی پنل

شاید برای شما سوال باشد که چه لزومی دارد که آموزش تعمیر دیتابیس در سی پنل را یاد بگیرید. در جواب باید خدمت شما عرض کنیم که مشکلات مختلف نرم افزاری ، مشکلاتی که در سیستم مدیریت محتوا به وجود می آید ، بد افزار ها ، کند شدن پایگاه داده ، زیاد شدن حجم پایگاه داده ، جداول دیتابیس کرش و حتی ویروس ها می توانند منجر به این شوند که بعضی مواقع نیاز باشد به repair database در سی پنل اقدام کنیم.

اگر دارای وب سایتی هستید که بازدید کننده زیادی دارد و ترافیک ورودی سایت زیاد باشد به مرور زمان ممکن است با اختلال در سیستم پایگاه داده مواجه شویم. بنابراین در این مقاله قصد داریم به آموزش تعمیر دیتابیس در سی پنل اقدام کنیم تا شما بتوانید در مواقع نیاز به راحتی به حل این مشکلات بپردازید. اولین مشخصه وجود اختلال در پایگاه داده وجود خطاهایی مانند database error در هنگام ورود و یا جستجو در سایت است. بنابراین با تعمیر دیتابیس در سی پنل به صورت دوره ای می توان جلوی بسیاری از مشکلات را گرفت.

آموزش تعمیر دیتابیس در سی پنل و یادگیری نحوه انجام این کار می تواند به شما در حل مشکلات رایج سایت کمک زیادی کند. شاید در نگاه اول این سوال در ذهن شما نقش ببندد که چرا باید به تعمیر دیتابیس در cPanel خود بپردازید؟ اصلاً چه نیازی به این کار است؟

در جواب باید بگوییم که یکی از بخش های مهمی که یک سایت برای راه اندازی شدن نیاز دارد دیتابیس است. هر هاست و سایتی بعد از این که مدتی کار کرد دچار مشکلاتی خواهد شد. دلایل مختلفی مانند زیاد شدن حجم دیتابیس ، وجود بدافزارها ، کند شدن سایت و … از جمله مواردی هستند که نیاز به تعمیر دیتابیس را به یک امر ضروری تبدیل می کند.

این مشکلات می توانند عملکرد سایت شما را با اختلال مواجه کنند. ظاهر شدن خطاهایی مانند database error در هنگام کار کردن با بخش های مختلف سایت یکی از نشانه های رایج وجود مشکل در دیتابیس سایت شما است. در این حالت توصیه می شود که به بررسی وضعیت دیتابیس سایت خود بپردازید.

[irp posts=”604″ name=”آموزش فایل منیجر سی پنل”]

چگونه می توان نسبت به تعمیر دیتابیس در سی پنل اقدام کرد؟

به دو روش می توان به تعمیر دیتابیس در cPanel اقدام نمود:

  1. تعمیر از طریق mysql databases در cpanel
  2. تعمیر از طریق phpmyadmin در cpanel

تعمیر دیتابیس در cPanel از طریق MySQL Databases

برای تعمیر دیتابیس در سی پنل ابتدا به cpanel سایت خود وارد شده بعد از آن به بخش databases می رویم گزینه mysql databases را که با فلش قرمز رنگ در تصویر زیر مشخص کرده ایم انتخاب می نماییم.

تعمیر دیتابیس در سی پنل از طریق MySQL Databases

بعد از انجام این کار صفحه ای برای شما ظاهر خواهد شد. در این صفحه کافی است در بخش modify databases و در قسمت repair databases نام پایگاه داده سایت را که می خواهیم به تعمیر آن بپردازیم انتخاب می نماییم و بر روی دکمه repair database کلیک می کنیم.

تعمیر پایگاه داده در modify databases cpanel

اگر قصد داشته باشید که وضعیت دیتابیس خود را چک کنید ، کافی است از بخش check database نام پایگاه داده مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه check database کلیک نمایید.

تعمیر دیتابیس در سی پنل از طریق PhpMyAdmin

برای تعمیر دیتابیس در cPanel به این روش کافی است بعد از ورود به سی پنل وارد بخش databases شده و بر روی گزینه phpmyadmin کلیک نماییم.

تعمیر دیتابیس در cPanel  از طریق PhpMyAdmin

بعد از کلیک کردن بر روی این گزینه صفحه ای ظاهر می شود که کافی است با کلیک بر روی دیتابیس مورد نظر خود به نمایش جداول آن اقدام کنیم.( مانند تصویر زیر ) در ادامه کافی است که جدول یا جداول مورد نظر خود را انتخاب کرده و در پایین صفحه بر روی گزینه repair table کلیک کنیم تا عملیات تعمیر دیتابیس در سی پنل انجام شود. در تصویر زیر نحوه انتخاب این گزینه مشخص شده است.

تعمیر پایگاه داده در phpmyadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.